עדי הדברות

הדברת תיקנים / ג'וקים
You are here:

נמאס לכם שג’וקים מסתובבים לכם בבית?!

התיקנים הם חרקים פרוקי רגליים. הנקבות נושאות את הביצים שלהן בתוך תיק ולכן מכאן שמו “תיקן”,אנו לרוב מכנים אותם ג’וק או מקק. את הג’וקים הלא רצויים שמבקרים אותנו לרוב נפגוש אותם בזמן החשיכה בזמן פעולתם,הם מגיעים אלינו ממערכת הביוב ומשם לביתינו ולמזוננו.
קצב ההתרבות שלהם הוא מהיר,הם נמצאים ומשתכנים במקומות לחים ואפלים וידועים כמעבירי מחלות. הנקבות מטילות את ביציהן בתוך תיק קוטיקולרי ומוגן נושאות אותו ומניחות אותו בסביבת מזון, לאחר כיומיים יגיחו מתיק הביצים 16 נימפות.

בכדי למנוע את קיומו של התיקן יש לבצע הדברת ג׳וקים / תיקנים מידי שנה.

דרכי מניעה וטיפול נגד ג'וקים

הקפדה על ניקיון גבוה והימנעות משאריות מזון אטימת סדקים בחרסינות, בשיש במטבח, בקירות, ברצפה סתימה וסגירה של חורי ניקוז ופתחי ביוב.
טיפול הדברתי מונע לפני כניסה למבנה חדש בעת זיהוי המפגע צרו קשר עם חברת הדברה מקצועית ואמינה.

הדברת תיקן גרמני

התיקן הגרמני הוא סוג קטן של מקק, נזהה אותו ע”י שני פסי אורך מקבילים וכהים על הלוחית הגבית של החזה הקידמי, צבעו חום בהיר ומגיע עד לאורך של 1.5 ס”מ. אינו מסוגל לעוף. התיקן הגרמני הוא אחד המזיקים הבעיתיים ביותר שאנו נאלצים להתמודד איתו מפני שקצב ההתרבות שלו הוא עצום, כל עוד לא נבצע פעולת הדברה בזמן אנו נחשף לכמות אדירה של צאצאים.

איפה נמצא אותם?

את התיקן אנו נמצא במסעדות, במטבחים ביתיים ומוסדיים ובמחסני מזון למיניהם. הוא יכול להגיע ממקום למקום ע”י כך שהוא מתאכסן באריזות ובקרטונים וכך הוא מגיע אלינו ללא כל בעיה. הוא מסתתר בחריצים בסדקים צרים במטבח בקירות ולכן יש לדאוג לאטום ולסתום אותם. הוא אוהב לשכון בתוך מקומות חמים ולכן הוא נכנס לתנורים למנועים של מקרר וכל ציוד חשמלי נוסף, התיקן פועל בכל עונות השנה וגם בחורף.

ביצוע ההדברה

ההדברה שנבצע על התיקן הנ”ל הוא הדברה משולבת. בנוסף לריסוס יש צורך להשתמש במלכודות פרומון בג’ל ובאיבוק. המדביר יבחר באיזו שיטה להשתמש ע”מ למגר את ההופעה של התיקן הגרמני ובעת הצורך גם לשלב בין השיטות השונות.

null
צריכים הדברה?
השאירו פרטים או התקשרו ושימו סוף לבעיית המזיקים
ליצירת קשר

הדברות נוספות

עדי הדברות נותן לכם פתרון מוסמך, אמין ויסודי לכל בעיות המזיקים שלכם, בבית, בעסק ובמוסדות ציבוריים.

צפו ברשימת כל שירותי ההדברות, כדי ללמוד את הדברים שעליכם לדעת לפני שאתם קוראים למדביר!