עדי הדברות

הדברת קרציות
You are here:

הכרת הטפיל

הקרציות הן טפילים מסוכנים בעלי תפוצה רחבה הניזונים מדמו של בעל החיים הפונדקאי ומעבירי מחלות. בכדי להגיע לפונדקאי הקרציות מטפסות על קצוות עשבים, קירות וילונות, רהיטים ואורבות לבעלי החיים שנמצאים בסביבה, בעזרת איברי החישה שנמצאת ברגליה הקדמיים היא מרגישה בהתקרבותו את חום גופו ופליטת co2. ברגע שבעל החיים מתחכך בעשב היא נצמדת לפרוותו. לאחר שהקרציה מתמקמת בעור החיה היא מחפשת מקום מתאים למציצת דם. אופן העברת המחלה הוא ע”י החדרת צינור היניקה המשונן לתוך עור הכלב ושאיבת דמו, בתהליך זה היא מפרישה ריר שעלול להעביר מחלות שונות.

המחלה שמעבירה קרצית הכלב לאדם היא קדחת הכתמים ע”י חיידק הריקציה.

השינויים שיחולו על כלבכם

הכלב יראה מותש חלש ועייף, הפרשות מהאף ומהעיניים,חוסר תאבון, חום גבוה ולעיתים גם מוות. לאחר מציצת ארוחת הדם מתנפחת הקרציה לגודל של חרצן זית וצבעה יהיה חום אדום. שאיבת הדם לצורך הפריית הביצים אורכת 8-12 יום עד לתזונת דם מלאה, לאחר מכן תיפול הקרציה על הקרקע ותמות ומתוכה יצאו כ-1500-2000 קרציונים וירוצו לחפש פונדקאי בכדי להתישב עליו ולמצוץ את דמו.

במידה ולא יופיע בסביבה כלב ינסו הקרציות לטפס על האדם, פעילותן בחודשי האביב והקיץ.

אופן הטיפול בשטח

הטיפול בקרציות מתבצע ע”י ריסוס בלחץ גבוה ושטיפת כל שטח הדירה והחצר וכיסוי כל מקום אפשרי. בתוך הבית מבוצע הריסוס על יד מקום המרבץ של חיית המחמד, על השטיחים והקיר. בחצר מבוצע הריסוס על יד שיחים, עצים, הדשא, האדמה על יד מקום מרבצו של הכלב, ועל החומות עד לגובה 2 מטר.
הריסוס מבוצע עם תוספת של חומרים מווסתי גדילת חומרים( igr) הפוגעת עוד בשלביו הראשונים של המזיק ומונעת את התפתחותו.

ברגע שזיהיתם קרציה בביתכם או בחצר יש צורך לבצע ריסוס מהר ככל האפשר.

אופן הטיפול בבעל החיים

הטיפול בבעל החיים מתבצע על ידי בעל הכלב או ע”י וטרינר מוסמך.
הטיפול קיים בכל מיני שיטות : אבקות, תרסיס, קולרים דוחים, שמפו, כדורים דרך הפה. הצורה היעילה ביותר הם בעזרת תרסיסים וטיפות מוזלפות על העורף. יש לדאוג במידת האפשר לתספורת הכלב ושמירה על פרווה קצרה בתקופות החמות. אין להוציא את הקרציה מהכלב ביד חשופה מחשש להעברת מחלות.
יש לטבול צמר גפן בתכשיר אלכוהולי על הקרציה בכדי שתפסיק את פעולת שאיבת הדם ותצא בשלמותה, לאחר מכן להוציאה עם פינצטה ולהשמידה.

null
צריכים הדברה?
השאירו פרטים או התקשרו ושימו סוף לבעיית המזיקים
ליצירת קשר

הדברות נוספות

עדי הדברות נותן לכם פתרון מוסמך, אמין ויסודי לכל בעיות המזיקים שלכם, בבית, בעסק ובמוסדות ציבוריים.

צפו ברשימת כל שירותי ההדברות, כדי ללמוד את הדברים שעליכם לדעת לפני שאתם קוראים למדביר!