עדי הדברות

הדברת צרעות
You are here:

גיליתם נחיל צרעות בחצר ביתכם או בסביבתכם?

הפחד הטבעי שיש לרבים לאחר גילוי קן בחצר ביתם הוא במקרים רבים מוצדק וכך גם הזמנה של הדברת צרעות מקצועית.

לנקבות הצרעה ישנו עוקץ והן עשויות להשתמש בו כאשר הן חשות סכנה, או במידה והמלכה שלהן נמצאת בסכנה, לכן יש להימנע מניסיונות לגרש את הנחיל באופן לא מקצועי או לטפל בקן באופן עצמאי.

אל תעשו את זה לבד!

ביצוע ניסיונות הדברה באופן עצמאי, ללא הכשרה, ידע, כלים או חומרים מתאימים עשוי להיות מסוכן ולגרום לפגיעות קשות. יתר על כן, ביצוע ניסיונות הדברה ללא החומרים המתאימים, עשוי בהחלט שלא להצליח ולגזול זמן יקר ומאמץ.

סכנות

סכנות עקיצת הצרעה הסכנה מעקיצה בודדת תלויה בסוג הצרעה העוקצת. במרבית המקרים עקיצה זו אינה מסוכנת ומהווה מטרד לא נעים בלבד. איזור העקיצה סובל מנפיחות קלה ויש להניח תחבושות קרות על המקום.

במקרים מסוימים עשויה העקיצה לגרום לתגובה אנפילקטית שמחייבת, במקרים מסוימים, טיפול רפואי. הסכנה הממשית קיימת במידה ומדובר במתקפה של נחיל שלם, הגורם לעשרות עקיצות ואף יותר, והמותקף במצב זה עשוי להימצא בסכנת חיים ממשית. בעלי אלרגיה לעוקץ הצרעה עשויים להימצא בסכנת חיים לאחר עקיצה בודדת וחייבים להתפנות בדחיפות לקבלת טיפול רפואי מתאים.

הזמנה מהירה של הדברת צרעות היא משמעותית יותר כאשר מדובר במקום עם ילדים, נחשבים כקבוצה נוספת הנמצאת בסיכון גבוה יותר, זאת מכיוון שעד לעקיצה הראשונה אנו לא יכולים לדעת אם הילד יפתח אלרגיה. בנוסף לכך ילדים בעלי מחלות או בעיות בריאותיות אחרות, עשויים להיות חשופים יותר לסכנות בעקיצת צרעות.

עוד על הצרעות

הצרעות נחשבות כמזיק למרות שהן יעילות כנגד מזיקים לגינה ולחקלאות (ניזונות מחרקים המזיקים לעצים ושיחים שיש בגינה) וזאת משתי סיבות עיקריות האחת היא העקיצה הכואבת העלולה לסכן חיי אדם במקרים מסוימים (אלרגיות או עקיצות מרובות) והשנייה היא בגלל המקומות בהן הצרעות מקימות את הקן שלהם (לעיתים קרובות בסמיכות למגורי בני אדם או ממש בתוך עליות גג,סדקים וחריצים במבנה, ארגזי תריסים ,חלונות, חורים של מזגנים, חומות וכו..).

המלכה היא זו שמקימה את קן הצרעות וחומרי הבנייה המשמשים את הצרעה הם סיבי עץ לעוסים מעורבבים ברוק ואדמה ,לאחר שקן הצרעות מוכן בדר”כ באביב הנקבה מטילה ביצים שמהן יתפתחו הצרעות הפועלות. מלכת הצרעות מטפלת בקן ובביצים עד שהצרעות הפועלות מגיחות ומרגע זה אלו הן האחריות על תחזוקת הקן וטיפול בצאצאים, הבאת טרף, ניקיון וכדומה בתנאים אידאלים של מזון וטמפ’ קן צרעות יכול להגיע לגודל שנע בין 20-30 ס”מ (קוטר) ולהכיל אלפי פרטים.

לפני סוף הקיץ נוצרים הזכרים והמלכות החדשות והם יוצאים למעוף כלולות בהם הנקבות מופרות. בחורף הקן מחוסל והנקבות המופרות הן היחדות ששורדות עד בוא הקיץ (חורפות במקומות מסתור שונים עד בוא הקיץ). עם בוא האביב מגיחות הצרעות – מלכות ממקום מסתורם ומתחילות את הקמת הקינים החדשים וחוזר חלילה. בדר"כ המדביר יתמודד עם שני סוגים של צרעות: 1. צרעה גרמנית 2. צרעה מזרחית (דבור)

הצרעה הגרמנית

אורכה של הצרעה הגרמנית הוא כ-1.3 ס”מ צבעה שחור-צהוב עם 3 נקודות שחורות בראש ובד”כ הקן יהיה באדמה או ממש סמוך לאדמה, ניתן לזהות את מיקומו של הקן לפי התנועה האווירית המסיבית של צרעות שיהיו באזור.
הצרעה הגרמנית ניזונה מפירות ,שתייה מתוקה ובשר ועקיצה כואבת מאוד. הדברת הצרעה נעשית ע”י איתור קן הצרעות והדברתו ע”י ריסוס ואיבוק.

הצרעה המזרחית

הצרעה המזרחית נפוצה מאוד באזור ים התיכון גודל המלכה נע בין 2.5-3.5 ס”מ ואילו הזכרים והפועלות קטנים יותר. צבעה של הצרעה המזרחית הוא שחור חום עם פסים צהובים על רגליה יש שערות .הצרעה המזרחית ניזונה מצוף, פירות מתוקים וחרקים ומהווה מזיק חמור לכוורנים שאת הכוורות שלהם היא תוקפת מחסלת את דבורות הדבש.

הצרעה המזרחית לעיתים קרובות נקראת גם דבור והיא המאיימת ביותר מבין הצרעות וזאת בעיקר בגלל גודלה ובגלל שבקן הצרעות יכולים להיות מאות פרטים שבמקרה של התקפה יכולים לגרום למוות אך זה לא דבר שכיח בד”כ הן לא תוקפות ללא סיבה וגם כשאנחנו באים להדביר אתה הקן הצרעות ממשיכות בשיגרת חייהם ללא מודעות למה שקורה להן. הצרעות לא פעילות בלילה לכן פעולת ההדברה הטובה ביותר היא בשעות החשיכה.

אנו בעדי הדברות מנוסים לטפל בסוג מטרד זה ולתת לכם תוצאות מידיות.
null
צריכים הדברה?
השאירו פרטים או התקשרו ושימו סוף לבעיית המזיקים
ליצירת קשר

הדברות נוספות

עדי הדברות נותן לכם פתרון מוסמך, אמין ויסודי לכל בעיות המזיקים שלכם, בבית, בעסק ובמוסדות ציבוריים.

צפו ברשימת כל שירותי ההדברות, כדי ללמוד את הדברים שעליכם לדעת לפני שאתם קוראים למדביר!