עדי הדברות

הדברת יתושים
You are here:

הכרת היתוש

יתושים מקננים במקורות מים עומדים, שם הם מטילים את הביצים, שהופכות לגלמים ומהם מתפתחים הזחלים. רק לאחר תהליך ההתגלמות מפתחים היתושים כנפיים ויכולת תעופה וכך אנו מבחינים ביתושים וסובלים מהעקיצות שלהם. הרחקת יתושים ללא טיפול במוקד הקינון בו היתושים מתפתחים, לא תביא למיגור הבעיה ולפתרון הדברת יתושים יעיל ולאורך זמן.
יש לזכור שנקבת היתוש היא זאת שמוצצת דם ומחפשת אחר פונדקאי  ומשתמשת בחלבון הקיים בדם לצורך יצירת ביצים.

הנקבה מוצאת את הפונדקאי באמצעות גירויים מנחים: 1. חום הגוף – 2. זיעה (חומצה לקטית) – 3. לחות – 4. פחמן דו-חמצי (CO2). 

לאחר איתור הפונדקאי ונחיתה עליו תבחר הנקבה נקודת חדירה לתוך נימי הדם לשם היא תחדיר את החדק ויחד עם זאת תחדיר חומר מאלחש שמרדים את המקום וחומר נוגד קרישה שהדם לא יקריש ויקל על הנקבה להעביר אותו אל בטנה.לאחר מציצת הדם תחפש לה הנקבה מקורות מים עומדים או מקורות מים  שזרימתם איטית מאוד.

הביצים בזמן ההטלה בצבע לבן ולאחר זמן קצר ישחירו. בטמפרוטורות גבוהות כמו בקיץ יבקעו הזחלים כעבור כיממה אחת ויהיו ניזונים מחומר אורגני בקרקעית המים כשראשם בתוך המים והקצה האחורי הנקרא סיפון שהיא צינורית הנשימה  שדרכה נושמים אויר חיצוני ויהיה מחוץ למים.
לאחר 4 דרגות  זחל שיתארכו כ 5-6 ימים ובטמפרטורה מתאימה יגיע שלב הגולם שיארך כיומיים. הגולם יצוף על פני המים, על גב הגולם יש מעין רוכסן שנפתח וממנו מגיח היתוש הבוגר.
היתוש עומד על קליפת הגולם ומתייבש, ופה מגיעה יכולת התעופה שלו לכל מקום

הדברת יתושים

בגדול הדברה ליתושים ממזערת את הבעיה ותביא לשקט ארוך טווח אבל לא תביא לפתרון סופי אם לא נגיע למוקד הבעיה, שהוא למעשה מקורות המים העומדים, לעיתים המוקד יכול להיות כמה חצרות מרוחקות מאיתנו וזה מאוד מקשה על תהליך איתור המוקד.

הסיבה בקושי ההדברה  היא מאחר והיתושים חיים באוויר בתעופה וכל חומר הדברה הן אם זה באמצעות ארוסולים והן אם זה באמצעות חומרי הדברה של מדבירים יקטלו רק את היתושים הנמצאים כרגע בסביבה .  תהליך ההדברה יבוצע על ידי מרסס מוטורי שיפזר טיפות זעירות על הצמחייה עצים הדשא  ואזורי המנוחה של הבוגרים וכמובן בחומרים המיועדים לכך.

אבל לפני שמבצעים הדברה כלשהי קחו לכם כמה טיפים שיאפשרו להקטין משמעותית את בעיית היתושים בבית או בחצר:

הדברת השכבות הצעירות:

ייבוש מוקדי מים מקומיים כגון: שלוליות שנוצרות מהשקיה עודפת, מים עומדים בחפצים פזורים  בחצר, איתור צמיגים, בריכות שאינן מטופלות  שימוש בדגי גמבוזיה  במקורות מים עומדים ובמזרקות שאוכלים את זחלי היתושים.

הסדרת זרימה באפיקי נחלים, פעולה זו תצמצם באופן ניכר את אוכלוסיות היתושים בסביבתינו וכן ליידע את שכנינו שגם הם יהיו מודעים למצב וימגרו גם בסביבתם את המפגע.

הכרת היתוש הנמר האסייתי

עקיצות בחצר? יתוש שחור לבן מפוספס נוחת עליכם ביום? סביר להניח שהוא גם אצלכם.

יתוש הנמר האסייתי הגיע לארצנו בשנת 2002 ככל הנראה באמצעות סחורות נגועות אשר יובאו מחו"ל ובעיקר ע"י צמיגים משומשים.

יתוש הנמר האסייתי  פעיל במהלך שעות היום בהבדל גדול לעומת יתושים אחרים אשר פעילים בשעות החשכה. ניזון מלשד צמחים. נקבות היתוש עוקצות ומוצצות דם בין השאר מבני אדם לצורך יצירת הביצים ויצירת הדורות הבאים.

סביבת המחייה המקורית של היתוש הם במקומות מוצלים ותווך התעופה הוא קצר יחסית 250- 500 .מטר. הביצים מסוגלות לעבור תקופת יובש וחשיפת מים אליהם תחזיר את היתוש לאזריונו

העברת מחלות:

ייתוש הנמר האסייתי הינו מעביר פוטנציאלי של מחלות רבות בניהן קדחת הזיקה, קדחת דנגי, קדחת צ'יקונגוניה  וקדחת מערב הנילוס.

איך תדעו שמדובר ביתוש הטיגריס האסייאתי?

צאו לחצר ועמדו  במקום מוצל  במהלך שעות היום – האם התקרבו אליכם יתושים?

עקיצת יתוש הנמר האסייתי:

העקיצות יתרחשו בשעות היום כולל בשעות בין ערביים  ועוברת כעבור מס' שעות בדרך כלל .אינו ביישן ועוקץ גם כאשר מבחינים בו.מסוגל לעקוץ דרך הבגדים.עקיצתו מרגישה כדקירה קלה. אינו מאלחש את מקום העקיצה.רוב העקיצות יתרחשו בגינה אבל לא תמיד. לעיתים היתושים גם חודרים למבנים אתרי בנייה ומרתפים בהם יש הזנחה וכל מי שיהיה נוכח באזור ירגיש בעקיצת היתוש.

התגוננות מעקיצות:

הדרך העיקרית להתגונן מפני עקיצות היא באמצעות ריסוס או מריחה של תכשירים דוחי יתושים על הגוף ועל הבגד עצמו .התקנת רשתות על החלונות והדלתות, והקפדה על סגירה של דלתות וחלונות שאינם מוגנים ברשתות תמנע חדירה של יתושים לבתים.רוח מפריעה לתעופת היתושים  לכן המצאות בטווח ההשפעה של מאווררים פועלים בבית ומחוץ לבית מקנה הגנה מפני היתושים.תכשירי נידוף דוחי יתושים בתוך הבית וסלילי בעירה ולפידים מחוץ לבית, מרחיקים את היתושים מהסביבה.

null
צריכים הדברה?
השאירו פרטים או התקשרו ושימו סוף לבעיית המזיקים
ליצירת קשר

הדברות נוספות

עדי הדברות נותן לכם פתרון מוסמך, אמין ויסודי לכל בעיות המזיקים שלכם, בבית, בעסק ובמוסדות ציבוריים.

צפו ברשימת כל שירותי ההדברות, כדי ללמוד את הדברים שעליכם לדעת לפני שאתם קוראים למדביר!