עדי הדברות

הדברת דג הכסף / זנבזיף כספי
You are here:

הכירו את דג הכסף / זנבזיף כספי

נזהה אותו ע"י צבעו האפור כסוף או אפור שחור. צבעו המבריק נובע מקשקשיו המבריקים ,מחושיו כמו חוט ארוך. אורכו 8-10 מ"מ, גופו מחולק לשניים עד ארבע פרקים, עליהם ישנן רגלים דקות וזריזות.
אינו אוהב להיחשף לאור ולכן ימצא במקומות לחים וחשוכים.

בעת החיזור מתרוצצים נקבת וזכר דג הכסף זה סביב זה, הזכר מטיל שק זרע המכוסה קרום דק אותו הנקבה נוטלת אליה לצורך הטלת הביצים. בטמפרטורה שבין 20 ל-30 מעלות צלזיוס הנקבה מסוגלת להטיל כ-100 ביצים בתוך סדקים וכרכים בסביבתה. לדג הכסף הבוקע מהביצה נדרשת תקופה של למעלה מארבעה חודשים כדי לגדול לצורתו הבוגרת, בתנאי מחייה קשים ההתפתחות יכולה להימשך גם שלוש שנים.

אורך חייו בין שנתיים לשמונה שנים במהלכם הוא משיל מעליו נשלים עד שמונה פעמים. אולם בתנאי אופטימליים כאשר קצב גדילתו מוגבר, הוא מסוגל להשיל את נשלו ארבע פעמים בשנה.

מקום המגורים המועדף על דג הכסף הינו במקומות לחים מתחת למקררים או בתוך סדקים בין הריצוף. דג הכסף עלול לגרום לנזקים לספרים, טפטים, בדים וכדומה עקב כרסומיו.

דג הכסף ניזון מעמילנים או רבי סוכרים המצויים בדבקים וכריכות ספרים, צילומים, שיער שנשר, קשקשים וסוגי אשפה. כמו כן הוא מסוגל לצרוך כותנה, פשתן, משי ואף סיבים מלאכותיים. עם זאת, הוא מסוגל להתקיים תקופות ארוכות ללא מזון כלל.

הנזק שמסב דג הכסף זניח ואף אינו גורם לבעיות בריאות ביחס למזיקים אחרים, יחד עם זאת הוא אינו נעים למראה בביתינו.

שיטת ההדברה

בכדי למגר את בעיית דג הכסף, ניתן לבצע פעולות באופן עצמאי כמו סתימת חריצים וסדקים.
כאמור דגי כסף מעדיפים סביבה לחה ומלאה במקומות מסתור בצורת סדקים וכרכים. במבני מגורים יכולים להתקיים דגי הכסף תקופות ארוכות, אולם אם תנאי הלחות והסדקים ייעלמו, סביר שדגי הכסף ייעלמו גם הם.

ישנן מספר אפשרויות לטיפול ולצמצם באופן משמעותי את אוכלוסיית דג הכסף, אך חשוב להדגיש שהפתרונות הם בדרך כלל זמנים ואינם מאפשרים להיפטר לגמרי מדג הכסף.

פיתיונות

  • ריחות של תמיסות מלחי אמוניה גורמים לרתיעה ולהרחקת דגי כסף בתוך יממה.
  • תמיסת אבקת בורקס borax (תרכובת כימית שרעילותה מזערית) 50% ביחד עם 50% סוכר תיצור פיתיון מורעל בכדי להרוג את הפרטים.
  • הנחת תפוח אדמה מרוסק כפיתיון יעשה את העבודה שכן דג הכסף יחדור אל תפוח האדמה בכדי לאכול, לאחר מכן זורקים את תפוח האדמה יחד עם דג הכסף שבפנים.
באם לא הצלחתם להתמודד ולפתור את מטרד המזיק לבדכם פנו אלינו לפתרון הבעיה ולהצלחת הטיפול לנו בעדי הדברות יש את הידע והניסיון להתמודד ולפתור את מטרד דג הכסף.
null
צריכים הדברה?
השאירו פרטים או התקשרו ושימו סוף לבעיית המזיקים
ליצירת קשר

הדברות נוספות

עדי הדברות נותן לכם פתרון מוסמך, אמין ויסודי לכל בעיות המזיקים שלכם, בבית, בעסק ובמוסדות ציבוריים.

צפו ברשימת כל שירותי ההדברות, כדי ללמוד את הדברים שעליכם לדעת לפני שאתם קוראים למדביר!